Köyün Delisi

      Bence , DEĞİŞİM kelimesinin kendisi bile değişti !  Son zamanlarda değişim demek ‘değişim , ama size söylendiği kadar ve söylendiği şekilde değişim’ anlamına gelir oldu!

 •      Bence , dünyada yaşayan hiçbirimiz Özgür falan değiliz !? Özgürlük sadece kulağa çok hoş gelen bir  kelime olarak sözlüklerde kaldı!!  Bize neyi ,nasıl ve ne kadar   düşüneceğimizi bile  Özgür Basın  yolu ile öğretiyorlar.. Bizim,özgür falan olduğumuzu SANMAMIZA  müsaade ediyorlar.. Yoksa Bush denen,  orta sınıf bir Amerikan’dan daha da aptal olan bir kukla,kendisi bile inanamazken  nasıl ABD başkanı oldu…Özgür Basın !
 •      Bence, Bush ile Obama arasındaki fark; Bush,dangalak,kaba,aptal bir kovboydan başka bir bok değildi .. Adı Swahili dilinde ‘Mübârek’ anlamına gelen Obama ise sanki bir Papaz  bir Rahip gibi etrafta konuşup duran sevimli bir maymun..Yani Obama , CFR(Yabancı İlişkiler Konseyi) denen dünyayı kana ve gözyaşına boğmaya devam eden terör örgütünün ona dikte ettirdiklerinden başka hiçbirşey yapamaz!  Bush köpeği dünyanın altını üstüne çevirdi !! Peder Obama ise elinde bir makyaj çantası ile göze hoş gelmeyen yerleri , fondöten ile kapatıyor    İstese de daha iyisini yapamaz, yaptırtmazlar , çünkü O da ondan önceki bütün ABD başkanları (öldürülenler hariç ) gibi,CFR tarafından kendisine verilen rolü oynayan aktörden başka birşey değildir …. Olamaz da , çünkü biliyor başına gelebilecekleri..  Yani, ha Demekrat  ha Cumhuriyetçi..  Her ikisi de aynı BOK  ….sadece ambalâjları farklı
 •      Bilirmiyiz ki , ABD’de  bu CFR  denen câniler örgütünün onayını almayan hiç kimse ama HİÇKİMSE  ne ABD başkanı ne de ABD Dış İşleri Bakanı olamaz!      Bence,  bazı kendini tanrı sanan aşırı zengin insanlar,bize cennetin yukarlarda bir yerlerde olduğuna, bu dünyanın ise yaşanılmayacak kadar kötü bir yer olduğuna inanmamıza ve insanlığı da buna inandırmalarına yardım etmemizin ,bizleri onların söylediği cennete ulaştıracağına inanmamızı istiyorlar !
 •       Bunlar insanoğlunun en zayıf yönlerini kullanıyorlar ve dünyada bilerek veya bilmeyerek HEMEN herkes bu insanlara yardımcı oluyor…hizmet ediyor .
 •      Neden , dünyadaki bütün büyük müzik-eğlence,sinema-özellikle medya vee büyük küresel ölçekli silâh üreticelerinin  hepsi aynı insanlar tarafından yönetiliyor..13 tane çok akıllı süper zengin …geri kalan dünya insanları ise aptal ha!
 •     Bence, bu insanlar herkesi ipnotize etmiş gibi(TV’ler ile ), herkesin bu dünyada tapılacak bir tek tanrının olduğuna , onun adının da  PARA  olduğunu  öğrettiler… Belki de bu yüzden insanlar , her gördükleri ve hoşlarına giden şeyin kafalarında ilk önce ‘ fiyatının ne kadar olduğu’ şeklinde bir soru sordurur hale geldiğimizin farkında bile değiliz. İnsanları , dünyada hiçbirşeyin bedâva olmadığı fikri aşılanan  , istekleri için gereken parayı elde etmek için hedefe vardıran her araca sarılması gerektiğine inandırmışlar!!
 •      Bence, para hayatımızın amacı değil de hayatımızı kolaylaştıran bir şey olmalı…  Ne kadar çok servetimiz olursa olsun bir gün hepsini geride bırakmak zorunda kalacağız !!  Servetimiz bizi ‘altın bir tabut’ ile gömdürebilir ama onun da bize hiçbir faydası olmaz    Bir seyehat ki ,ne NAKİT  ne de PLATİN kredi  kartı  işe yaramaz  
 •     Ve son olarak Bence, hayatımıza ne kadar çok teknoloji sokarsak , insanî değerlerimizden   o kadar çok uzaklaştırılmış oluruz… sevdiklerimizi ziyaret yerine cep telefonu, mektup yerine , e-posta .. görüntülü telefon vs ..vs ..vs                 
 •                  PARA İYİ BİR HİZMETKÂR AMA ÇOK KÖTÜ BİR PATRONDUR                     
                       
  Sizin hayatınızla ilgili karar vermeye çalışan kimler  olursa olsun , Ruhunuzun ayak izini takip edin…  en güvenli LİMAN orası

           .. AMA TABİİ     …….   BENCE   

  Reklamlar
  %d blogcu bunu beğendi: