E.T-2

Herşey  ABD’nin  1973’te  İsrail’e açık desteği ile başladı-2 milyar dolar – ABD’nin İsrail verdiği bu desteğe Arap ülkeleri ,süresi kısa  ama etkisi çok ama çok etkili  bir petrol ambargosu  ile karşılık verdiler. Süresi 8 ay olan bu etkili petrol ambargosu ABD’de  şok etkisi yarattı ve bir daha böyle birşeyin ülkenin başına gelmemesi için gereken her türlü önlemin, gereken her yol kullanılarak  alınmasına karar verildi.
Alınan o kararlar doğrultusunda,1975’te Suudi Arabistan’a elemanlar gönderildi, Suud’lar ile yakın ilişkiler kuruldu.. Onlara ömür boyu iktidarda kalmaları garanti edildi ve karşılığında ise trilyonlarca dolarlık petrol gelirlerini ,devasa projeleri (otoyollar,santraller,alt yapılar,havaalanları vs.) ABD firmalarına vermelerine ikna edildiler..Böylece ,Suud’lar ömür boyu iktidara sahip olurken, Arabistan halkı da ömürleri boyunca  bitmeyecek bir borç yükünün altına sokuldular .
1973′ teki   petrol ambargosu ,ABD’de bir başka dönüşüme de yol açtı ! O da ABD’nin küresel imparatorluk  kurma yolunda vahşi bir dış politika  izlemek! Dünyanın her tarafındaki fakir ama petrol yatağı olan ülkeleri her yolu denemek sureti ile ABD’ye bağımlı hale getirmek ve sömürmek.ABD ,kendi çıkarlarına hizmet etmeyen, ülkelerine yapılmak istenenin farkına varan ve karşı gelen , dik duran ülke liderlerini önce devirmeyi denemek (Panama,Ekvador ve Irak gibi) ,eğer devirmeyi başaramazlarsa  onlarından her yolu- buna suikast da dahil – deneyerek kurtulmak  . Her türlü yalan ve uydurma haberler ,tek elden yönetilen   Medya ile dünyayı aldatmak için kullanılmış.Sıradan vatandaşı  kandırmanın zaten çok kolay olduğu ABD’ye göre kendi halkının onayını aldıktan sonra gerisi çok kolay.. Ve belki de sırf da bu yüzden tüm dünyada imparatorluklarını vahşice yaymaya devam ediyorlar.  CIA organizasyonu devrimler,darbeler ve siyasi cinayetler akla gelen ilk ABD uygulamaları gelir.
Fakat son Afganistan ve Irak saldırı ve işgalleri için uydurulan  yalanların ortaya çıkması  ABD’nin gerçek yüzünü tüm dünyaya gösterdi! Özellikle de Arap dünyası başlarına gelen her felâketin sorumlusu olarak ABD’yi görüyorlar ve bu düşüncelerinde de çok haklı olduklarını da   John Perkins bize anlatacak…! Adam  bize aslında gerçek hikâyenin tüm insanlara  nasıl bir yalanın yaşatılmakta olduğunu ve tek elden kontrol edilen medya sektörü ile yüzeyin altındaki kanseri gizleyen bir cilânın nasıl yaratıldığını anlatıyor.
Dünyanın Jândarması,tek süper güç, en büyük demokrasi havarisi ABD ,ısrarla tüm dünyaya 11 Eylül olayının bir terör saldırısı olduğunu söylüyor! Doğrudur da !  Ama ABD’nin dünyaya söylemediği ise bu saldırının hazırlayıcısı ve sorumlusunun da bizzat ABD olduğudur. ABD onyıllar boyunca tüm dünyada rüzgâr ekti ve 11 Eylül’de de ektiğini biçmeye  başladı. Ne demişler :”Rüzgâr eken ,Fırtına biçer”
Aşağıdaki yazılanlardan haberi olmayanlarımız gayet doğal olarak ,ABD’nin böyle olayları yapmayacak kadar  demokrasi,insan hakları ve evrensel hukuka saygılı bir ülke olduğu  masalına inanırlar.
wtc Siz ikiz kulelerin , 11 Eylül’den aylar önce ‘terör saldırılarına ‘ karşı da sigortalandığını da duymuşsunuzdur herhalde.Peki , O binaların asansör sistemlerinin yetersiz ve bakımının da çok pahalı olduğunu-1970’lerden kalma-  VE binaların altyapılarının günümüz bilişim teknolojilerine artık yetersiz kaldığını da biliyormuydunuz? ABD’ye tapanlar… Bakın tanrınız ne haltlar işlemiş.
ROLDOS-1 Siz, Jâime Roldos adında  birini duydunuz mu hiç  ? Ekvador Başkanı , 24 Mayıs 1981’de uçak kazasında ÖLDÜRÜLDÜ. Ülkesinde ,Amazonları  Amerikan şirketlerine peş-keş  çekip halkının geleceğini  Amerikan çıkarlarına hizmet etmeye  ikna edilemediği  için  CIA tarafından ortadan kaldırıldı.
OMAR OMAR TORRIJOS  ismi tanıdık geliyor mu acaba? Evet  O , taa kendisi. 31 Temmuz 1981’de yine bir ilginç uçak kazasında ÖLDÜRÜLEN Panama Başkanı !  Amerikan çıkarları açısından çok kritik bir konumda olan ‘Panama Kanalı’nın kontrölünü ABD’ye  bırakmak istemediği ve ülkesinde Amerikan şirketlerine büyük ihaleler vermeyi, kendi halkının çıkarlarına fakat ihale alacak Amerikan şirketlerinin aleyhine bazı şartlara bağlamayı istediği ve dolayısı ile Amerikan çıkarlarına hizmet etmeyi kabul etmediği için ortadan kaldırıldı ! Manuel Noriega, denen ve uzun yıllar boyunca OMAR TORRIJOS ‘un  Panama’sının askeri istihbarat biriminin başında yer alan bu şerefsizin başına neler geldiğini hepimiz az-çok biliyoruz.
ABD’yi ,elinde bastonu , uzun beyaz sakalı ile gökyüzünde dolaşan iyilik meleği SAM AMCA sananlar ,  Sam Amca’nızın bir ülkeyi ömür boyu kendine bağlamak için (Suudi Arabistan,Irak, Ekvador,Şili , Panama …  gibi )  ne tür demokratik yollar (!)izlediğini hiç merak ettiniz mi ? Etmediyseniz , zahmet etmeyin  ben sizin için araştırdım… buyrun sammmysize Amerikan Demokrasisi :
  • İlk önce O ülkeye adına ‘Ekonomik Tetikçi’ler  (E.T) denen kişiler gönderilip ülke yöneticilerini, gerçeği yansıtmayan proje, plan ve öngörüler ile ülkelerinin kalkınıp ilerleyeceğine ve halkın refah düzeyinin de artacağına  dair ikna edilmeye çalışılır.Bunun için gerekirse rüşvet veya Suudilerde olduğu gibi ömür boyu iktidâr garantisi sözü verilir!
  • E.T’ler başarısız olurlarsa ülkeye provakatörler gönderilip ihtilâl ,devrim veya darbe (our guys did it ! )yaptırılarak  ABD çıkarlarına hizmet etmeyi kabul eden ülkesini ve milletini çok sevenler iktidâra getirilir… Bu aşamada ABD, çıkarları için her tür yasadışı örgüt ile işbirliği yapabilir  ve zaten yaptı da .İlginç …bir şekilde  çok tanıdık bir senaryo ,değil mi ?
  • Eğer E.T’lerden sonra provokatörlerde başarısız olurlarsa  (Panama,Ekvador, Irak , Pakistan,Tükiye .. vs gibi )  ülkeye suikâst timlerini gönderip sorun olanlar bir şekilde sorun olmaktan çıkartılır
  • VE , Eğer yukardakilerin hiçbirisi istenilen başarıyı (!) elde etmeye yaramaz ise , O zaman da  “SUDAN BİR BAHANE” ile O ülkeye askeri harekât düzenlenir … Irak ve Panama örnekleri.. .
İnanılması güç değil mi ? Zaten ABD’de  bunu kullanıyor! Elindeki dev medya gücü sayesinde insanların bunlara inanmalarını engelliyor
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: