Evde Kilo Verme!

      Evde kilo verebilmek büyük bir sorundur. Çünkü genellikle Türk kadınları evde TV izlemekten büyük zevk alırlar. Televizyon insanı hantal hale getirir. Bundan dolayı evde yenen yemek resmen vücuda yapışır kalır. İşte bu sebeplerden dolayı evde kilo vermek gerçekten de çok zor bir iştir.

       Evde kilo verememenin bir başka sebebi de market ve bakkallardan alışveriş yaparak yağlı gıdaları alamaya meyilli olmamızdır. Mesela cipsler,kızartılmış yiyecekler.

          Yani, kelimenin tam anlamıyla süpermarketler ve lokantalar tarafından gıda seçenek yığınıları ile  çevrili olduğunuz anlamına gelir. Evde oturan kadınlar yağlı gıda yeme ve alma eğilimi göstermektedirler.


>>>>  Peki evde kilo vermek için neler yapılabilir?
Herşeyden önce sizi iyi hissetdirecek bir diyet planı yapın, yaptığınız plan sizin yaşam türünüze uygun olsun. Kısa sürede çok kilo veririm diye düşünüyorsanız çılgınlık kelimesi bile bu düşüncenin yanında az kalır. Şimdi size evde zayıflamak için kısa ipuçları vereceğim;

                                         >>>>>  * Lezzetli Bir Kahvaltı;
Diyette kahvaltı en önemli öğündür. Bu sebepten dolayı lezzetli bir kahvaltıyla güne başlamak gerçekten büyük bir adımdır. Diyette sabah ne yemeliyim? Tost, karışık meyve dilimleri, yoğurt, bir bardak meyve suyu sabah için gayet güzel ve lezzetli olacaktır.

 
   >>>>>   * Pratik Porsiyon Kontrolu
               Tabağınıza koyduğunuz bir posiyon yemek bir yumruktan daha büyük olmamalıdır. Eğer yemeği dışarda yiyorsanız kendinizi o porsiyonu bitirmek zorunda hissetmeyin. Yemeğin geri kalanını sardırarak kendiniz daha sonra yiyebilirsiniz.


>>>>> * Yeteri Kadar Su İçin
      Diyet sırasında su içmek oldukca önemlidir. Çünkü su vücuttaki artık maddeleri temizleyerek size ihtiyacınız olan rahatlığı geri getirir. Su vücudunuzun enerji için önemli bir kaynaktır.
Su, birçok toksin ve yağ moleküllerini siler. Ayrıca suyun iştah azaltan bir etkiside vardır. Böylece su sizin diyet programınza oldukça olumlu yönde etkiler sağlar.


>>>>>>    * İyi bir Egzersiz Programı
Yapılan araştırmaların sonucunda günde 20 dakika süren 3 hafta düzenli yapılan egersizin diyete yardımcı olduğu ve kişinin zayıflamasına yol açtığı görülmüştür. Zaten egzersiz olmadan bir diyetin başarılı olması da düşünülemez. Egzersizler istenmeyen yağların yakılmasına oldukca hızlı sonuçlar verir.
    

                                    >>>>>>>  *Meyve Ve Sebze Tüketin
Lezzetli meyveler ve sebzeler sizin diyet progamınızda oldukca geniş yer bulabilir. Böylece diyetin sıkıcı tatlarından kurtularak daha rahat bir diyet gerçekleştirmiş olursunuz. Favori yiyeceklerinizi seçin ve onu hergün bir adet olmak üzere diyetinizin içine katın. Bu Hızlı Kilo Kaybetmek için en iyi yoldur.

                             >>>>>>*Sağlıksız gıdalardan Uzak Durun
       Sağlığa zararlı yiyecekleri mutfağınıa sokmayın bile. Patates cipsi, Doritos, çerezler, Twinkies, şeker barlar, ve diğer kalorili yiyecek şeyler bunlardan bazılarıdır.

                                                >>>>>>   * Yavaş Yemek yeyin.
Hızlı yemek yerine daha yavaş yemek yiyerek her bir lokmanın tadını alarak ve en önemlisi daha az yiyerek zayıflayın. Özellikle acele yemek yemek isteği olan insanlar üzerinde yapılan araştırmalarda neden acele yediklerini sorulduğunda “tabaktaki yemeği bir an evvel bitirme için “cevabına ulaşıldı. Bu sebepten dolayı da acele yemek yeme rejimin yani diyetin baş düşmanıdır.

                                         >>>>>>>    * İyi Uyku
Diyetin kalitesini etkileyen önemli unsurlardan biri de uyku düzeni ve rahat uyunmuş uykudur. Mümkün olan süreden daha fazla uyku uyumak da zararlıdır. En güzeli ideal uyku sürenizde uyku uyumalısınız. Yetişkin insanlar için en ideal uydu günlük 8 saattir.

                >>>>>>>Şekerlemelerin Yerine Meyveler yeyin.
       Mesela bir çikolata yerine dolabınızda mutlaka bir elma bulunsun. Mesela bir şeker yerine kavun yiyebilirsiniz.Aklınızda düşünceler her zaman diyetinizi bozdurma eğilimindedir.Bu sebepten dolayı dolabınızda hiç bir zaman kek tarzı şeyler bulundurmayın. Onları hemen atın. Yoksa gü gelir diyetinizi onlardan biriyle bozarak güzelim diyetinizi hiç edebilirsiniz.

 

 Alıntı : 7gunsaglik.com

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: