ABD ve TANRI

John Perkins denen bu adamın anlattıkları tam da burada bir çokları için işin kolayına kaçarak tüm bunların bir komplo olduğunu söyleyebilmek     aslında çok da  iyi bir fikir gibi görünüyor .Ama artık çok geç ve yapamayız!
jhon John Perkins : ” Her ne kadar bilinçsiz,kandırılmış-birçok durumda kendilerini kandırmış- olsalarda ,bu insanlar gizli bir komplonun elemanı değiller.Tersine , dünyanın bugüne kadar görmüş olduğu en kurnazca ve en etkili emperyalizm biçimini destekleyen bir sistemin ürünüdürler.”
İnsanoğlunun en zayıf yönleri olan Rüşvet ve Tehditle isteklerine ulaşıyorlar.Fakat hiçkimse ,rüşvetle satın alınabilecek veya tehditle korkutulabilecek insanları arayıp bulmak zorunda bırakılmadı ! Onlar zaten, şirketler,bankalar ve devlet kurumlarında çalışıyorlardı. Onları sisteme entegre etmek için rüşvet olarak ,maaşlar,primler,emeklilik fonları ve sigortarüşvet poliçleri , tehdit olarak ise ,toplumsal değerler, dost baskısı,çocukların eğitimi ve gelecek ile ilgili dile getirilemeyen sorular kullanıldı.
Bu İmparatorluk biziz !! Her ne kadar sistem kendi içinde çürümüş ve çökmeye başlamışsa da  bu imparatorluk büyük bankaların,şirketlerin ve hükümetlerin verimliliği esasına dayanmaktadır ve asla bir komplo falan da değildir. Onu olur hale getiren,güçlü yapan da biziz .Bu yüzden de birçoğumuzu ayağa kalkmaktan ve ona direnmekten alıkoyan da budur.Karşı koyma direnme yerine ‘Karanlıklarda dolaşan komplocular ‘görmeyi tercih ediyoruz!  NEDEN?
Çünkü bir çoğumuz o yada bu şekilde , O bankaların,şirketlerin veya hükümetlerin biri için çalışıyoruz yada bir şekilde üretip pazarladığımız mallar ve hizmetler için onlara bağımlıyız.
Bir başka anlatımla ise,bizi temsil etmeleri için oy verip seçtiğimiz liderlerin bizim adımıza “icat ettiği”  gerçeklerin üstünü örten ve Tanrı kelâmı gibi öğretilen kavramları sorgulama cesaretini  gösteremiyoruz. Sorgulamayınca da yalanların ardındaki gerçeklere asla ulaşamaz ve köle olarak sömürülmeye devam ederiz.
Küresel İmparatorluğun saklanan gerçek öyküsünü anlamakta zorlanmamızın nedeni, yalnızca yanlış bir kavramın peşine takılıp onu Tanrı kelâmı gibi kabul ettiğimiz gerçeği ile yüzleşmek yerine , insanların binlerce yıllık  evriminin sonunda MÜKEMMEL EKONOMİK SİSTEM’i  geliştirdiği efsanesine inanmayı tercih etmemizdir.
Bizlere her türlü ekonomik büyümenin insanlığın yararına olduğuna ve büyüme ne kadar büyükse faydalarının da  o kadar fazla olacağına inandırıldık. Birbirimizi, bu kavramın sonucunun geçerli ve etik olduğuna inandırdık. Ama gelin görün ki , bize Tanrı Kelâmı gibi öğretilen bu kavram ve onun sonucu , her türlü korsanlığı haklı çıkarmak için kullanılmaktadır.ABD ,sömürmek istediği ülkelerdeki masum insanları öldürmek , yağmalamak  ve ırzlarına geçmek için bu kavramlarla kendine izin ve yetki vermektedir
ABD çıkarlarına hizmet eden hertürlü yasadışılık meşrû ,ABD çıkarlarına hizmeti kabul etmeyenler ,- seçilmiş dahi olsalar – terör ve  terörist oluyorlar

Bir Meksika deyişi ile sonlandırayım :  ABD ‘ye UZAK olan Tanrıya YAKIN olur Sam

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: