Akciğer Geliştirme Egzersizleri

İşte size akciğerlerinizin kapasitesini artıracak  5 yöntem. Artık suyun altında daha fazla kalacak balıklara hem daha yakın olacak hemde onları daha iyi anlayacaksınız  🙂 

 

1. Sınırları Zorlayın 


Daha güçlü akciğerler daha fazla dayanıklılık ve güç demektir.  “Daha hızlı mı olmak istiyorsunuz?  Akciğerlerinizin kanınıza oksijen pompalamasını hızlandırın. Haftada 3 kez 30 dakikalık kardiyo yapın ve koştuğunuz mesafeyi her hafta %5 artırın,” diyor

                                                                                          2. Buhar Banyosu 


Virüs ve mikroplar akciğer yollarını tıkar ve astımlı gibi öksürmenize neden olabilir ve buhar bunu engelleyebilir. Sıcak suyu açın, duşun kapısını kapatın ve buharda 20 dakika kadar bekleyin. Böylece efsane koşucu Haile Gebrselassie kadar dayanıklı olacaksınız.

 

3. Solungaç Edinin 

 
Balıkların yeteneklerine, onları yiyerek sahip olabilirsiniz! ‘Yapılan bir araştırmaya göre; günde 20 gram kadar balık yağı yemek, nefes alma sırasındaki akciğer fonksiyonlarını %64 artırıyor. Yani yağlı balık ya da balık yağı  tüketmeye başlayın.  

 

4. Ciğerlerinizi Açın 


‘Ball State Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre; haftada 2 kez yapılan esneme antrenmanları 15 haftada ciğerlerinizin kapasitesini artırıyor. Uzmanlar aerobik özellikleri geliştirmesi sebebiyle ‘atlet yogası’ olarak bilinen Ashtanga yogasını öneriyor  ve unutmayın, akciğer fonksiyonları derin nefes gerektiren her aktiviteyle gelişir.

5. Gölge Boksu


İş çıkışı yapılan antrenman akciğer fonksiyonlarınızı geliştirmek için harika bir tercihtir. Uzmanlar: “Haftada 3-4 kere, günde 20 dakika boks torbasını yumruklamak kardiyovasküler ve solunum sisteminizi güçlendirir,” diyor. Bunu yapmanız için iş çıkışından daha iyi bir zaman yok.  Araştırmalara göre; akciğerler saat 17:00’de öğlene göre %20 daha kuvvetli oluyor. Yani akşam 5.00 sigara molası değil, antrenman zamanınız olsun. :))

Pazartesi spora başlayıp Salı günü bırakanlardan olmamanız ümidi ile…

NOT :Günde 20 gram balık yağı almak, akciğer fonksiyonlarını %20 geliştirir.

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: